KOSMETYKI

Instrukcja pielęgnacji peruk

Pranie: Do 2 listrów zimnej wody dodać 1 łyżkę stołową szamponu do peruk. Perukę całkowicie zamoczyć w wodzie i pozostawić (w zależności od stopnia zabrudzenia) na 5 - 15 min. Nie szorować, nie trzeć. Delikatnie wyjąć, następnie wypłukać w zimnej wodzie (nie pod bieżącą wodą). Płukanie powtórz dwukrotnie. Do ostatniego płukania możesz dodać odżywki do peruk w ilości 1 nakrętka na dwa litry wody.
Wyjmij mokrą perukę, rozłóż na ręczniku, lekko wilgotną rozwieś na stojaku, susz w temperaturze pokojowej. Po wyschnięciu kształt peruki powraca do pierwotnego.


UWAGA!!!
NIE CZESZ MOKRYCH WŁÓSÓW.
NIE CZESZ WŁOSÓW KRĘCONYCH, TAKŻE SUCHYCH.
NIE UŻYWAJ SUSZAREK, LOKÓWEK.
NIE KRĘĆ NA WAŁKI.
UNIKAJ WYSOKICH TEMPERATUR (SAUNA, SOLARIUM, GRILL, PIEKARNIK, OGNISKO).


Do pielęgnacji i stylizacji peruk ważnym czynnikiem wpływającym na ich wygląd są odpowiednie kosmetyki, szampon, odżywka, lakier.

 

Lakier do peruk z tworzywa sztucznego - (lakier do układania włosów i utrwalania fryzury)

Sposób użycia: Rozpyl lakier na perukę z odległości 20-25 cm. Ułóż fryzurę. Pozostaw chwilę do wyschnięcia. Używaj lakieru na suche lub wilgotne włosy (np. po praniu).

 

 
Odżywka do peruk z tworzywa sztucznego - (odświeża, zapobiega elektryzowaniu się włosów, pomaga ułożyć fryzurę)

  • Sposób użycia I: Rozpyl preparat na suche włosy z odległości 20-25 cm. Ułóż fryzurę palcami lub szczotką. Zostaw do wyschnięcia.
  • Sposób użycia II: Do ostatniego płukania wlej nakrętkę odżywki. Zanurz perukę na około 5 minut. Nie spłukuj. Półsuche włosy uczesz i pozostaw do wyschnięcia.

 


Szampon do peruk z tworzywa sztucznego - (czyści, odświeża, nabłyszcza, zwiększa elastyczność, zapobiega elektryzowaniu)

Sposób użycia: Do 2 litrów zimnej wody dodać 1 łyżkę stołową szamponu. Perukę całkowicie zmoczyć w przygotowanej kąpieli piorąceji pozostawić w niej około 5-15 minut w zależności od stopnia zabrudzenia. Nie szorować, nie trzeć, nie wygniatać. Wyjąć perukę i dokładnie wypłukać w zimnjej wodzie (nie pod bieżącą wodą). Zaleca się minimum dwukrotne płukanie. Do ostatniego płukania można dodać odżywkę do peruk z tworzywa sztucznego w ilości jednej nakrętki na 2 litry wody. Suszyć perukę w temperaturze pokojowej rozłożoną na ręczniku, później lekko wilgotną na stojaku.

PERUKPOL

Korzeniowskiego 5 (róg Wawelska 76)
na przeciwko Instytutu Onkologii OCHOTA,
02-049 Warszawa

tel: +48 22 631 24 92
fax: +48 22 631 24 91

GODZINY OTWARCIA

Zapraszamy w godzinach
PN - PT 9.00-16.00

OBSERWUJ NAS W SIECI